W dniu dzisiejszym w naszej szkole obchodzony był Dzień Frytek 🍟 i Szalonej Fryzury 👩🦱Dochód ze sprzedaży chrupiących frytek zostanie przeznaczony na potrzeby Samorządu Uczniowskiego. Oprócz stoiska z pieczonymi ziemniaczkami w szkole można było dostrzec piękne i jednocześnie szalone fryzury na głowach uczniów. Gratulujemy kreatywnych pomysłów i zachęcamy do brania udziału w kolejnych akcjach.
Dzień Frytek 🍟 i Szalonej Fryzury 👩🦱
- 1
Apel z okazji Dnia Niepodległości
Data 11 listopada 1918 roku to klęska Niemiec i koniec I wojny światowej. Po 123 latach zaborów, niewoli naznaczonej walką, cierpieniem i wysiłkiem wielu pokoleń Polek i Polaków nasz kraj odzyskał suwerenność.
2
KARPACZ to zielona kraina, gdzie najfajniejsza Zielona szkoła się zaczyna
W dniach od 4.11 - 9.11.2024 dwudziestu uczniów naszej szkoły pojechało na Zieloną szkołę do Karpacza z zakwaterowaniem w Domu Wczasów Dziecięcych Architekton. W pierwszym dniu zgłębialiśmy Tajemnice przyrody oglądając Dziki Wodospad, Zaporę nad Łomnicą, skocznię Orlinek i Anomalię Grawitacji, którą sprawdzaliśmy przez doświadczenia. Na koniec powitalnego dnia odbyła się pełna wrażeń dyskoteka. W środę wybraliśmy się do jednego z najpiękniejszych miejsc w Karpaczu Schroniska-Samotnia. Towarzyszył nam przewodnik Karkonoskiego Parku Narodowego, który zapoznał nas z legendą o duchu gór Karkonoszy i Liczyrzepie. Zdobyta wiedza była kontrolowana za pomocą konkursów z nagrodami. W tym dniu pokonaliśmy średnio dystans 12km z czego jesteśmy bardzo dumni. W czwartek zwiedzaliśmy Świątynię Wang ciekawostką jaką o niej się dowiedzieliśmy był fakt, że została ona zbudowana bez użycia gwoździ. Małe miasteczko Karpacz pomimo mgły tego dnia odsłoniło też dla nas możliwość zakupu pamiątek na stoiskach wzdłuż głównej uliczki a także pokaz pięknych minerałów w Muzeum Ziemi Juna. Piątek to dzień na który czekaliśmy z wielką niecierpliwością ze względu na wyjazd do Pragi. W zwiedzaniu towarzyszył nam przewodnik, który podzielił się z nami cennymi informacjami o zabytkach i o innych osobliwościach Pragi. Zaczęliśmy od dzielnicy zwanej Hradczany podążając w stronę Mostu Karola oglądaliśmy malownicze kamieniczki, wąskie uliczki i zabytkowe kościoły. Przeszliśmy przez Most Karola, który leży nad dzielnicami Mała Strawa i Stare Miasto z charakterystycznymi barokowymi posągami w tym figurą św. Jana Nepomucena. Dotknięcie płaskorzeźby znajdując się pod nią przynosiło ponoć szczęście. Przystanęliśmy pod średniowiecznym praskim zegarem astronomicznym o nazwie Orloj. Zwiedzanie zakończyliśmy na placu Wacława i obejrzeliśmy Katedrę św. Wita, gdzie kupiliśmy pamiątki i zaspokoiliśmy słodkościami swoje żołądki. Na naszym wyjeździe każdego popołudnia odbywały się tematyczne bloki zajęciowe, a po kolacji zabawy relaksacyjne i taneczne (dyskoteki, karaoke, wieczór filmowy i strzelanie z broni laserowej). Na zakończenie turnusu wychowawcy ośrodka wręczyli nam dyplomy za konkursy i podziękowania za wspólny pobyt, za wspólnie spędzone chwile. Ostatniego dnia w drodze powrotnej odwiedziliśmy Wrocław. Dzieci zapoznały się z krótką historią miasta, ale największym zainteresowaniem cieszył się konkurs dotyczący znalezienia jak największej ilości krasnali. Uczniowie szkoły mogli się przekonać jak piękne są tereny południowo-zachodniego krańca Polski z ich centralnymi zabytkami. Na Zielonej Szkole było super, już z niecierpliwością czekamy na kolejne wyjazdy.
Opracowali członkowie koła przyrodniczego „Tajemnice przyrody”
25
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
15 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji uczniowie klas III - VI brali udział w warsztatach, które miały celu utrwalenie tabliczki mnożenia. Na koniec zajęć otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodką przekąskę. Warto wspomnieć, że z mnożenia byli odpytywani nie tylko uczniowie ale i nauczyciele! Wszyscy poradzili sobie doskonale. Uczestnikom dzisiejszych zajęć serdecznie dziękujemy i gratulujemy. Pamiętajmy, że ,,kto tabliczkę mnożenia dobrze zna, ten radę w życiu sobie da”.
13
Dzień rozgrzewającej herbaty
W ostatnią środę października w naszej szkole królował aromat herbaty z dodatkiem imbiru, pomarańczy i cytryny. A wszystko to za sprawą Dnia Rozgrzewającej Herbaty. Najbardziej popularna historia herbaty opowiada o tym, jak odkrył ją mityczny Cesarz Shennong już w 2737 roku przed naszą erą. Legenda głosi, że Cesarz ze względów zdrowotnych pił wyłącznie gorącą wodę. Pewnego razu, gdy odpoczywał w ogrodzie, do jego garnuszka z wodą wpadło kilka liści nieznanego dotąd krzewu. Woda z dodatkiem nieznanych liści miała bardzo przyjemny aromat i smak. Początek herbaty w zachodniej Europie kojarzony jest z Holendrami, którzy jako pierwsi przywieźli ją do swojego kraju w połowie XVII wieku i przez blisko 50 lat byli jedynymi jej importerami w Europie. Około roku 1660 herbata trafiła do Anglii i zyskiwała tam coraz większą popularność. Na początku głównie wśród elit, a później stawała się coraz bardziej powszechna- stąd słynna angielska „popołudniowa herbatka - five o’clock tea time”. W tej chwili herbata to drugi po czystej wodzie najczęściej spożywany napój na całym świecie. Jest wiele odmian, gatunków i rodzajów herbaty. W naszej szkole Samorząd Uczniowski częstował „jesienną herbatką” i ciasteczkami.
Święto Zmarłych
W dniu 31 października uczniowie kl. I - III oraz dzieci z OP udali się do Miejsca Pamięci - Mogiły, która znajduje się w Słopcu Szlacheckim🕯️🕯️. Uczniowie wraz z nauczycielami w cichej modlitwie i zadumie uczcili pamięć dzieci: Józia i Helenki, którzy zginęli tragicznie podczas II wojny światowej. W ten sposób kultywujemy pamięć o tragiczne zmarłych w naszej społeczności.
24 Dzień Papieski - Święty Jan Paweł II. Ewangelia starości i cierpienia.
Z okazji 24 Dnia Papieskiego pod hasłem "Święty Jan Paweł II. Ewangelia starości i cierpienia" w naszej Szkole 23.10.2024r. został zorganizowany konkurs plastyczny dla klas 1-3 pt.: "Otwórzcie drzwi Chrystusowi do swoich serc" oraz dla klas 4-8 pt. Cały Twój Maryjo - TOTUS TUUS". W konkursie plastycznym wzięło udział 19 uczniów naszej szkoły. Nagrody zostały rozdane wszystkim uczestnikom konkursu. Podczas Dnia Papieskiego i zorganizowanego przy tej okazji kiermaszu ciast uczniowie naszej szkoły zbierali pieniążki na Fundację "Dzieło Nowego Tysiąclecia", która przyznaje stypendia zdolnym, biednym dzieciom. Natomiast o godz.12.00 uczniowie wszystkich klas wraz z nauczycielami i pracownikami wspólnie zaśpiewali ukochaną pieśń Papieża Polaka "Barkę".
Z tego miejsca pragniemy podziękować Pani Monice Majchrzyk - Dyrektor Zamku Królewskiego w Chęcinach za ofiarność, życzliwość, ogromne serce i nagrody dla naszych uczniów.
Dziękujemy Rodzicom, uczniom naszej szkoły, nauczycielom, pracownikom i wszystkim którzy przyczynili się do pomocy. 🥰💝🌿Dziękujemy za ofiarność i ogromne serce. 🌻⚘
2
Sukces Julka!
W sobotę 26.10.2024r., uczeń klasy III Julian Zdrzalik wziął udział w wyścigu kolarskim o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Daleszyce Dariusza Meresińskiego. Zmagania odbyły się w Borkowie i uczestniczyło w nich blisko 160 osób.
Julkowi gratulujemy wytrwałości i wspaniałej pasji, a do szkolnej gabloty trafią nowe puchary. 😊👏
Wycieczka klas 1-3
We wtorek 22 października 2024 roku klasy 1-3 odwiedziły kompleks Oceanika w Chrustach koło Zagnańska. Podczas wycieczki uczniowie poznawali ekosystemy morskie, mieszkańców rzek i rafy koralowej. Wzięli udział w warsztatach mydlarskich oraz entomologicznych. Odwiedzili oraz poznali dzieje Bartka, jednego z najstarszych dębów w Polsce. A oto fotorelacja;
9
Ślubowanie pierwszaków
W piątek, 18 października 2024 r., uczniowie klasy pierwszej zostali uroczyście przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły. Był to wyjątkowy dzień, który na długo pozostanie w ich pamięci. Dzieci zaprezentowały przygotowany program artystyczny pt. „Podróż w pierwszej klasie…”, w którym towarzyszyli im uczniowie klasy IV.
Pierwszoklasiści pokazali swoje talenty – pięknie śpiewali, tańczyli i recytowali wiersze. Udowodnili, że zasługują na miano prawdziwych uczniów. Po części artystycznej odbyło się ślubowanie uczniów na sztandar szkoły. Następnie Pani Dyrektor dokonała aktu pasowania, dotykając ramienia każdego pierwszoklasisty symbolicznym ołówkiem. Po tym uroczystym momencie, uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, które wręczała Wychowawczyni, podkreślając tym samym wagę wydarzenia i radość z przyjęcia dzieci do grona pełnoprawnych uczniów szkoły.
Nowi uczniowie otrzymali również upominki od zaproszonych gości i swoich rodziców. Uroczystość zakończyła się wspólnym poczęstunkiem.
Do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Edmunda Niziurskiego w Słopcu dołączyli: Amelia Drogosz, Zuzanna Kraska, Liliana Kwietniewska, Luiza Kwietniewska, Krystian Samiczak, Tymon Wielewski i Amelia Zemsta.
Wszystkim pierwszoklasistom życzymy wielu radości i sukcesów na nowej, szkolnej drodze.
21
14 PAŹDZIERNIKA - Dzień Edukacji Narodowej 🌺
W piątek, tuż przed weekendem, w naszej szkole świętowaliśmy wspólnie Dzień Edukacji Narodowej, potocznie zwany Dniem Nauczyciela, który jak co roku obchodzimy 14 października. Z tej okazji cała społeczność wzięła udział w krótkim apelu. Głos zabrali przedstawiciele Zarządu Towarzystwa Przyjaciół Słopca, którzy złożyli Gronu Pedagogicznemu i pozostałym pracownikom podziękowania za trud wkładany w kształcenie i wychowanie uczniów. Do życzeń przyłączył się Samorząd Uczniowski, wręczając nauczycielom drobny upominek.
Konkursy plastyczne o świętym Janie Pawle II
Zapraszamy do udziału w szkolnym konkursie plastycznym o Św. JPII. Celem konkursu jest kultywowanie pamięci o Papieżu Polaku, promowanie młodych talentów oraz twórczych umiejętności dzieci inspirowanych życiem i działalnością Papieża.
Konkurs skierowany jest do uczniów klas 1-3 i 4-8.
Klasy 1-3 wykonują pracę w formacie A4 pt.:" Otwórzcie drzwi Chrystusowi do waszych serc".
Klasy 4-8 wykonują pracę w formacie A3 pt.: "Cały Twój Maryjo - TOTUS TUUS".
Termin składania prac plastycznych do piątku 18.10.24r.
Zachęcamy do udziału w szkolnym konkursie, a dla uczniów przewidziane są nagrody oraz oceny wzorowe z zachowania. Życzymy kreatywnych pomysłów.
Nagrody za udział uczniów w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania
7 października 2024r. pani Dyrektor przyznała nagrody za udział w konkursie, zorganizowanym przez szkolną bibliotekę, z okazji Dnia Głośnego Czytania. Wszystkie klasy wykazały się talentem pisarskim i kreatywnością. Jury zadecydowało, że uczestnicy zostaną nagrodzeni bardzo dobrą oceną z języka polskiego, dyplomami dla klas oraz zestawem przekąsek dla kinomaniaka, na najbliższą godzinę wychowawczą. Mamy nadzieję że zachęci to naszych uczniów do udziału w kolejnych tego typu akcjach👍
Pamiątki rodzinne uczniów klasy IV
Pamiątki rodzinne uczniów klasy IV
Podczas październikowej lekcji historii w klasie IV mieliśmy okazję podziwiać pamiątki rodzinne przyniesione przez uczniów. Znalazły się wśród nich bardzo stare fotografie dziadków, pradziadków i prapradziadków, medaliki, chusty, stare banknoty. Znalazł się nawet stary smoczek. To było prawdziwe spotkanie z jakże żywą historią rodów.
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to w naszym kraju ma ponad 20-letnią tradycję. Jego celem jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Mając świadomość, jak ważną rolę odgrywa głośne czytanie, nasza szkoła włączyła się w obchody tego dnia. W Oddziale przedszkolnym i Punkcie przedszkolnym czytanie odbyło się we współpracy z Rodzicami i zaproszonymi Gośćmi. Najbliżsi czytali dzieciaczkom ulubione bajki, opowiadania. Akcja spotkała się z pozytywnym odbiorem zarówno ze strony dzieci jak i Rodziców. Natomast dla klas starszych z okazji Dnia Głośnego Czytania zorganizowany został konkurs poetycki. Uczniowie klas 1-8 samodzielnie napisali rymowane teksty na cześć książki i zaprezentowali je według własnego pomysłu, w formie filmików.
Dzień Chłopaka
Jak co roku, Dzień Chłopaka obchodzony jest 30 września.
W tym roku dziewczyny z naszego Samorządu Uczniowskiego również bardzo się postarały. Wszyscy chłopcy otrzymali słodki poczęstunek w postaci cukierasów.
Jeszcze raz składamy Wszystkim Chłopakom, Małym i Dużym najlepsze życzenia!
Rajd rowerowy
„Nie da Ci autko, motor, skuterek, tego co może dać Ci rowerek. Czyli wolność i kondycję.
Mówię Ci bracie szykuj swój rower,Ruszajmy razem gonić przygodę,Weźmy kanapki i jakieś picie,
Bo zgłodniejemy takie jest życie,Naciągnij wdzianko jakieś obcisłe,I kask na głowę nie musi być ślicznie,
Gogle na oczy ruszamy w świat,Niech przyjacielem będzie nam wiatr.”
Już po raz czwarty taką zasadę wyznają nasi organizatorzy rajdu rowerowego pani od wychowania fizycznego Anna Sławińska oraz pan radny Gminy Daleszyce Mariusz Dziadowicz. Zgodnie z hasłem uczniowie klas VI, VII, VIII wraz z organizatorami oraz panią od wychowania fizycznego Weroniką Michtą w słoneczny wrześniowy poranek wyruszyli po zapoznaniu się z regulaminem rajdu, tworząc kolumnę z pełnym ekwipunkiem w odblaskowych kamizelkach na podbój słopieckiej przyrody. Tym razem trasa wiodła ze Słopca, poprzez malowniczy krajobraz Borkowa do Trzemosnej, a swoje zakończenie znalazła przy wiacie w Murawinie – należącej do Koła łowieckiego „Sokół – Kielce”. Na miejscu rozchodziły się już wspaniałe smakowite zapachy przepysznej pizzy upieczonej w zaprzyjaźnionej pizzerii ufundowane przez radnego Miasta i Gminy Daleszyce Pana Mariusza Dziadowicza. Młodzież nie tylko mogła sprawdzić swoje siły i umiejętności jako cykliści, ale po drodze zwiedzała ciekawe miejsca naszego regionu oraz sprawdzała swoje umiejętności w rozpoznawaniu grzybów, których był prawdziwy wysyp. W nagrodę za uczestnictwo kolaże otrzymali mnóstwo pozytywnej energii. Uczniowie zapowiedzieli swoim opiekunom, że niecierpliwie będą oczekiwać na kolejne wyprawy. Więc do zobaczenia na trasie za rok. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy i gratulujemy wytrwałości.
Opracowała Anna Sławińska
5
Konkurs "Jesień w przyrodzie"
W sobotę 28 września 2024 r. podczas Daleszyckiego Jarmarku na Świętego Michała rozdano nagrody laureatom II gminnego konkursu „Jesień w przyrodzie” zorganizowanego przez Urząd Miasta i Gminy w Daleszycach we współpracy z Miejsko Gminnym Ośrodkiem Kultury, Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną, Nadleśnictwem Daleszyce i Strażą Miejską w Daleszycach. Dwie uczennice mgr Doroty Banaszek z klasy 5 Łucja Jachna oraz z klasy 6 Izabela Korycińska otrzymały wyróżnienia. Gratulujemy dziewczynom i życzymy dalszych sukcesów!
Pomoc dla powodzian
Nasza szkoła przyłącza się do akcji „ Pomoc dla powodzian”
Ogłaszamy zbiórkę rzeczy, które zostaną przekazane osobom poszkodowanym przez powódź
Zbiórka obejmować będzie:
- koce, śpiwory
- art. przemysłowe (mopy, wiaderka, zmiotki, rękawiczki, proszki do prania, ścierki do sprzątania, płyny)
- artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia, woda butelkowana
- środki higieniczne, pielęgnacyjne i kosmetyki!!!
- nowe ręczniki
Prosimy o przyłączenie się do akcji!
Akcja "Szkoły pełne talentów" trwa
Nasza szkoła bierze udział w akcji "Szkoły pełne talentów". Talenciaki wydawane są w sklepach Lidl w zamian za dokonywane zakupy. Za każde 50 zł wydane na zakupy zawierające minimum jeden owoc lub warzywo otrzymują Państwo Talenciaki. Każdy Talenciak przyniesiony do szkoły może przyczynić się do wzbogacenia placówki w pomoce dydaktyczne. Liczymy, że i w tym roku uda nam się pozyskać kolejne pomoce. ☺️
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie